Bu Blogda Ara

31 Mayıs 2013 Cuma

KAHVE DÜNYASI'NDA KEÇİ SÜTÜNDEN YAPILMIŞ DONDURMA KEYFİ      Dondurmayı seven sevmeyen herkeze sevgiler........

      Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü KAHVE DÜNYASI'nın Kemerburgaz'dahi tesisinde etkinliğimiz vardı. Kahve Dünyasının etkinlik sahibi On İletişimden İpek Hanımın daveti üzerine KAHVE DÜNYASI'nın Kemerburgaz'daki tesisine gittik. Bizim için hazırladıları  güzel bir kahvaltıyla güne başladık. İnanılmaz güzel minik tostları vardı hepsi çok lezzetyliydi.

     Ardından dondurma fabrikasını gezdik. Dondurmanın yapılışı hakkında bilgi sahibi olduk. yapıldığı yerleri gördük. İnanılmaz hijyenik bir yer. Dondurmayı bildiğimiz şekerle tatlandırıyorlarmış, keçi sütü kullanıyorlarmış.
 
       Sonra makinadan çıkan taze taze fındıklı dondurmasından yedik çok lezzetliyli. Çocukluğumda yediğim, tadını özlediğim o eski dondurmanın tadı vardı.


    
        Fabrikanın içinde ayrıca pasta yapım yerinide gezdik pastalar, kruvasanlar, poğaçalar, hepsi mükemmeldi. valla insanın iştahını acayip açıyorlar.
 
       Ama en güzeli dondurmaydı o kutuya doluş anı...... valla kutuyu olduğu gibi yiyesim geldi:))       İŞTE O MUHTEŞEM  KEÇİ SÜTÜ İLE YAPILAN DONDURMA HAKKINDAKİ BİLGİLER

     Kahve Dünyası, birbirinden farklı damak tatlarına hitap etmeyi başaran kahve ve çikolata seçeneklerinden sonra, ürün gamına dondurma çeşitlerini de ekledi. Kahve Dünyası’nda  dondurmalar sindirimi kolay ve besin değeri en yüksek süt olan keçi sütüyle, gerçek salep kullanılarak günlük olarak hazırlanıyor. Bu kez dondurma severleri mutlu etmeyi hedefleyen Kahve Dünyası, diğer ürünleri gibi dondurmayı da en hijyenik koşullarda, kendi tesislerinde üretiyor.  Üretim sürecinde meyve ve süt oranının yüksek olmasına dikkat ediliyor. Bu hem lezzeti hem de dondurmanın besleyici özelliğini korumak için büyük önem taşıyor. İşte bu yüzden Kahve Dünyası dondurmalarına katkı maddesi, gıda boyası ya da aroma değil, özenle seçilmiş hammaddeler  ve sağlıklı keçi sütü giriyor. Sorbeler ise yine özenle seçilmiş taze meyvelerden üretiliyor. Kahve Dünyası’nda üretilen bir dondurma, rengini ve kıvamını sadece sağlıklı ürünler ve taze meyvelerden alıyor. Sorbelerde taze meyve tadını açığa çıkartmak için, şeker oranı düşük tutuluyor. Nefis Kahve Dünyası dondurmalarının seçenekleri oldukça geniş.
 
Keçi sütünün eşsiz lezzetini doyasıya alacağınız kaymaklı, Kahve Dünyası çikolatalarıyla yapılmış bitter ve sütlü çikolatalı, fıstıklı, doğal vanilya çubuklarının az rastlanır tadıyla hazırlanmış vanilyalı ya da damla sakızlı dondurma bunlardan birkaçı. Kahve Dünyası’nda yoğun ve yumuşak kıvamıyla deneyenleri hayran bırakan sorbelerin tadı, sadece ve sadece taze çilek, vişne ve limondan geliyor.
 
  Formuna Dikkat Edenler İçin Yoğurtlu DondurmaNefis Kahve Dünyası dondurmalarının düşük kalorisi ve probiyotik özelliğiyle vücuda sayısız faydası bulunan yoğurtlu dondurma ise, formuna dikkat edenler için. Farklı bir lezzet arayanlar, taze meyve dilimleri ve frambuaz sosuyla meyveli yoğurtlu dondurmayı deneyebilirler. 
 
 Çocuklar için Neşeli DondurmalarKahve Dünyası, dondurma menüsünde çocukları da unutmuyor. Renkli karakterlerle daha da eğlenceli hale gelen neşeli dondurmalar onları bekliyor.
 
Nefis Kahve Dünyası dondurmaları, hem lezzetli hem de sağlıklı bir alternatif arayan dondurma severler için. Kahve Dünyası bugüne kadarki mükemmeliyetçi yaklaşımını dondurma üretiminde de sürdürüyor.
 
Tıpkı kahve ve çikolata üretiminde olduğu gibi, en kaliteli ürünü, en kaliteli hammaddeyi kullanarak, en hijyenik şartlarda üretiyor. Çünkü, mükemmel bir dondurma için, daha azının yeterli olmayacağını biliyor..
 
 
 
 
Bu güzel etkinlik ve hediyeler için önce On İletişime, Sevgili İpek Hanım'a ve  Kahve Dünyasına çok teşekkür ederim.


      

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder