Bu Blogda Ara

2 Ağustos 2013 Cuma

FAİRY VE TÜRKİYENİN KÖFTELERİ
                Merhabalar...... geçtiğimiz hafta

       MEDYAEVİ İLETİŞİM Özlem Hanımdan aldığım davet üzerine İstanbul’un güzel ve nezih mekanlarından biri olan  Rumelihisarında Yıldız Restaurant'a  Osman Serim ‘in FAİRY TÜRKİYE NİN KÖFTELERİ kitabı lansmanı ve iftar daveti için gittim.

       Fairy,  Yiyecek İçecek Danışmanı Osman Serim ile birlikte bir kısmı anonim bir kısmı yöresel özellikler taşıyan Türkiye’nin 7 bölgesine ait 50′ye yakın köfte tarifini “Türkiye’nin Köfteleri” kitabında buluşturdu. Fotoğraflardan tasarımına kadar profesyonel bir ekip tarafından titizlikle hazırlanan “Türkiye’nin Köfteleri” kitabı, Türkiye’nin köfte envanteri niteliği taşıyor.
Akdeniz’in Antalya Şiş Köftesi’nden Doğu Anadolu’nun Abdigor Köftesi’ne, Ege’nin İnegöl Köftesi’nden Güneydoğu Anadolu’nun Fellah Köftesi’ne, İç Anadolu’nun Afyon Sucuk Köftesi’nden Karadeniz’in Akçaabat ve Marmara’nın Tekirdağ Köftesi’ne kadar yapımı kolay malzemesi makul fiyatlı, üstelik çok lezzetli bir yemek kategorisi oluşturan kitaptaki 50′ye yakın köfte hem evde hem ev dışında 7′de 70′e herkesin en sevdiği günlük yemekler arasında yer alıyor.
 
    Aileniz ile birlikte sizi lezzet yolculuğuna çıkaracak ve Fairy tarafından sosyal medyadaki takipçilerine hediye olarak dağıtılacak olan “Türkiye’nin Köfteleri” kitabına ulaşmak için sosyal medyada Fairy’yi takip etmeniz yeterli. Üstelik köfte tariflerinin bir bölümüne www.facebook.com/FairyTurkiye adresindeki dijital harita üzerinden de ulaşabilirsiniz.
 
      Kitabı okuyup en sevdiğiniz köfteyi denemeye karar verdiğiniz an Fairy Türkiye Facebook sayfasına da göz atmayı unutmayın! Sayfada yer alan “Fairy ile Türkiye’nin Köfte Haritası” uygulaması ile denediğiniz köfte tarifiyle renklendirdiğiniz mutlu sofranızın fotoğrafını paylaşarak Fairy’den sürpriz hediyeler kazanma şansını yakalayabilirsiniz.
 
      Ben ve arkadaşlarım iftarımızı yaklaşık 20 çeşit köfte çeşidi ile yaptık. hepsi birbirinden lezzetliydi. öyle çok doydumki lezzetlerinden vazgeçemeyip yemeğe devam ettim.

     Bizlere Faıry Türkiye’nin kitaplarını tanıma imkanı veren; Medyaevi İletişime ve güleryüzünü hiç eksiltmeyen Özlem hanıma,

    Birbirinden lezzetli köfteleri bir arada toplayıp kalıcı olmasını sağlayan kitap yazarı Osman SERİM ‘e
   
     Bizi ağırlayıp ev sahipliği yapan  Yıldız Rumelihisarı tesislerine,

     ve temizlikte bir numara olan vazgeçilmezin FAIRY'e  ÇOK TEŞEKKÜRLER..........

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder